web analytics

Як організувати IT-конференцію з нульовим бюджетом? (XGamesDev)

Автор: PlayUA @playua

7 учасників, 5 доповідей, 0 гривень бюджету — одна професійна спільнота! У Харкові вперше пройшла Українська незалежна конференція розробників ігор XGamesDev: одна людина організувала її власними силами та започаткувала таким чином спільноту ігроробів.

Indie-проект мрії

Про те, як люди об’єднуються заради цікавого задуму частенько знімають фільми. Такі історії завжди надихають: коли хтось закидує ідею в натовп, намагається виловити 10-20 ентузіастів, а отримує натомість 100 однодумців. І потім ви разом реалізуєте проект. Зазвичай подібне стається десь далеко, а не поруч з нами. Однак цього разу проект мрії реалізувався зовсім поряд: у Харкові. Саме тут відеоігри згуртували людей!

Індустрія розробки ігор стає дедалі потужнішою і популярнішою, а її фінансові можливості зростають щороку. До того ж ґейм-арт підкорює музейний простір. Уже існують виставки комп’ютерних ігор, а галерея сучасного мистецтва Нью-Йорка (МоМА) має їх колекцію у своєму відділі інтерактивного дизайну.

Dokladchiki

Ігрофікаціязараз проникає у сферу бізнесу, освіти та роботи з кадрами. Фактично співробітники ігрової індустрії працюють на межі мистецтва та технології. Не дивно, що в Європі та Америці стільки невеличких незалежних студій намагаються створити власний якісний продукт та завоювати прихильність гравців. У нас навпаки більшість працює на великі корпорації. Вадим Сиволап, організатор конференції XGamesDev, вирішив змінити цю ситуацію та допомогти іншим розвивати власні інді-проекти. Звісно ж, як буває у таких історіях, усе почалося з його бажання створити оригінальну гру, яка підкорить мільйони сердець.

Конференція з нульовим бюджетом

Вадим Сиволап — ґеймдизайнер, тобто вигадує концепції ігор та продумує їхню економіку. На своєму шляху до реалізації власної ідеї він зустрівся з однією проблемою: в Харкові професійні ігророби не спілкуються одне з одним. Тобто кожний існує у „світі“ своєї компанії і зовсім не цікавиться розробками інших. Однією з причин була відсутність професійної спільноти. Але ж саме вони стають ідеальним майданчиком для створення потужних незалежних команд та започаткування нових студій. У Харкові він вирішив організувати її самотужки.

Я вирішив почати формування спільноти розробників ігор з проведення тематичної конференції, — розповідає Вадим, — бюджету не було, я планував усе робити за власний кошт“.

Він спеціально не шукав спонсорів серед ігрових компаній, адже це суперечить інді-філософії. Якщо робиш сам, то можеш бути вільним від думки іншого: захід мав бути незалежним від бюджетів студій, від конкурентної ворожнечі, від гед-гантинґу, тобто полювання за молодими талантами. Єдиним мірилом якості стає сама спільнота професіоналів, і тільки її учасники могли вирішувати долю події: коли, де, у якому форматі вона відбуватиметься. Чесність — головний козир XGamesDev: кожен має доступ до всієї інформації, може пропонувати ідеї та втілювати їх.

organizatorVadimSivolap (2)

Отже, Вадим вже планував орендувати приміщення, купувати їжу та напої, проте йому не довелося витратити ні копійки. Як буває, вдала вигадка швидко знайшла відгук. Залу виділила IT-компанія GlobalLogic, яка постійно проводить різні конференції та не має відношення до ігор, тобто не була зацікавлена „заманити“ учасників до себе. Ініціатива проводити конференцію XGamesDev саме там прийшла не від керівництва харківського офісу, а від його співробітника. Незалежність та якісні умови були гарантовані.

Майбутнє професійної спільноти

Доповідачами конференції стали спеціалісти різних галузей розробки ігор. Учасникам зумисне не повідомлялося з яких вони компаній, аби позбутися непрямої реклами брендів: були названі лише імена і теми. Організатори розраховували, що подібний формат може привернути увагу 20-30 людей, натомість за день до конференції вони мали 115 заявок на участь. З них 87 вирішили присвятити літній суботній вечір вивченню основ ігрової індустрії.

Відгуки після конференції були цілком позитивні, тому конференція XGamesDev матиме продовження. Серед зауважень зазначали певну поверховість доповідей. Вадим відповідає:

Це ж була лише перша конференція — початковий левел, можна сказати, ще простенький. А згодом захід ставатиме все більш вузькоспеціалізованним та хардкорним“.

Сиволапа дуже надихнула активність учасників. Він каже:

Повна зала відкритих та усміхнених людей, які полюбляють ігри, корисні та просто приємні знайомства і купа позитивних емоцій. Усе це та ще трішечки магії зробили цей день незабутнім. Ми досягли мети: започаткували ігрову спільноту, тепер разом будемо її розвивати!“

Він вже починає думати про наступний захід та обговорює можливі варіанти з теперішніми і майбутніми учасниками конференції.

Подібний експеримент можуть повторити професіонали будь-якої сфери. Головне — вірити в свою ідею! Спільнота ігроробів у Харкові — непоганий тому приклад, принаймні, перша чарка не пішла колом, а прийшлася до смаку. Насправді, головне, чим відрізняється XGamesDev від, скажімо, львівської GameDev Conference або від конференції DevGamm, що проходила в Києві, а вже восени буде в Мінську — це можливість будь-якого учасника вплинути на розвиток подій. Відкритість та прозорість в організації заходу, ця по-справжньому ігрова інтерактивність конференції і стали ключем до такого швидкого створення спільноти: люди готові брати участь у її житті і власноруч покращувати.

TMNT Donatello

Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA

На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Тренуємося у CS2 на своєму VPS сервері

Автор: PlayUA

sidata 01

Усі досягнення S.T.A.L.K.E.R. 2 — що потрібно для проходження на 100%?

Автор: Олег Куліков

stalker 2 achievements 03

УСЯ українська музика у S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl (Radio MIX)

Автор: PlayUA

stalker radio

Чорна п’ятниця: найкращі пропозиції для геймерів

Автор: PlayUA

playstation 5 pro

Артефакти та інші скарби Зони у S.T.A.L.K.E.R. 2

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.s.t.a.l.k.e.r.2 артефакти

Українська музика в S.T.A.L.K.E.R. 2: від Мозгового до ZWYNTAR

Автор: Андрій Присяжний

s.t.a.l.k.e.r. 2 heart of chornobyl

Apple iPhone 16 Pro Max: занурення у світ нових можливостей

Автор: PlayUA

iphone 16 pro max 02

S.T.A.L.K.E.R. 2, Lego Horizon, Farming Simulator 25 — Порадник Ґеймера: Листопад 2024

Автор: PlayUA

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl